Radca prawny

anita.poniatowska@gpkancelaria.pl

Anita Poniatowska – Maj
Partner, radca prawny

Specjalizacja:
– prawo administracyjne,
– internet, nowe technologie, prawo IT,
– obsługa podmiotów gospodarczych,
– wsparcie zarządzania projektami.

Współpracuje głównie ze spółkami kapitałowymi z branży produkcyjnej, transportowej i deweloperskiej (Teknos, Teknos-Oliva sp. z o.o., Hubstyle S.A., Unifeeder). Specjalizuje się w prawie budowlanym, administracyjnym oraz nowych technologii i obsłudze przedsiębiorstw. Ukończyła School of Arbitration and ADR na UJ w Krakowie.

miloslawa-strzelec-gwozdz

+48 601 066 214
miloslawa.gwozdz@gpkancelaria.pl

Miłosława Strzelec – Gwóźdź
Partner, radca prawny

Specjalizacja:
– spółki i prawo gospodarcze,
– internet, nowe technologie, prawo IT
– prawo własności przemysłowej
– ochrona danych osobowych.

Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół prawa eCommerce, nowych technologii, prawa autorskiego i spółek. W tym zakresie doradza przedsiębiorcom, w szczególności prowadzącym swoją działalność gospodarczą z wykorzystaniem Internetu. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych w tym spółek giełdowych, a także w przygotowywaniu regulaminów sklepów, portali internetowych i aplikacji mobilnych, również w kwestiach związanych z odpowiedzialnością w Internecie. W codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim opracowywaniem umów handlowych, dotyczących zagadnień z zakresu prawa autorskiego i baz danych oraz prawa nowych technologii i IT.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

karolina-small

+48 731 873 320
karolina.liszka@gpkancelaria.pl

Karolina Liszka
Adwokat

Specjalizacja:
– prawo karne, karne skarbowe i prawo wykroczeń,
– prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i spadkowe,
– obsługa podmiotów gospodarczych oraz procesy gospodarcze.

Zajmuje się prowadzeniem procesów sądowych w sprawach karnych, cywilnych oraz gospodarczych. W zakresie jej zainteresowań znajduje się także prawo medyczne, w tym kwestia odpowiedzialności prawnej za błąd w sztuce lekarskiej.

Posiada duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami powszechnymi oraz w zakresie dochodzenia odszkodowań, które zdobywała w krakowskich kancelariach prawnych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji  Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz członek Krakowskiej Izby Adwokackiej. Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie.

anna-prusak-2

Anna Prusak
Aplikant radcowski

Specjalizacja:
– prawo cywilne,
– zagadnienia prawa gospodarczego publicznego i prywatnego, w tym prawa spółek.

Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół prawa cywilnego i gospodarczego.

W czasie studiów zdobywała doświadczenie zarówno w organach administracji publicznej, sądzie okręgowym, kancelarii adwokatów i radców prawnych oraz dziale prawnym dużej spółki.

W codziennej pracy zajmuje się sporządzaniem pism procesowych oraz opinii prawnych z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa ochrony konsumentów oraz prawa spółek.

Ukończyła z wyróżnieniem kierunek Administracja oraz Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestniczka kursu Szkoła Prawa Ukraińskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

kaja_520

Kaja Zaleska-Korziuk
Adwokat

Asystent naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Gdańskim. Jej rozprawa doktorska poświęcona jest charakterowi prawnemu umowy o finansowanie postępowania arbitrażowego przez osobę trzecią. Kaja Zaleska-Korziuk specjalizuje się w prawie handlowym, prawie spółek oraz arbitrażu handlowym. Jest członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej

Anna Warchoł

Anna Warchoł
Prawnik

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Ukończyła kurs Szkoła Prawa Niemieckiego organizowanego przez Uniwersytet Gdański oraz Universität zu Köln.

Studentka uzupełniających studiów prawniczych na Uniwersytecie w Köln (LL.M.), specjalizacja: niemieckie prawo cywilne oraz gospodarcze. W trakcie studiów udzieła bezpłatnej pomocy prawnej w Stowarzyszeniach, Fundacjach oraz Studenckiej Poradni Prawnej WSAiB. Posługuje się językiem niemieckim oraz angielskim.

gwozdz bartosz_pp (1)

Bartosz Gwóźdź
Aplikant radcowski

Specjalizacja:
– prawo cywilne oraz gospodarcze,
– sprawy pracownicze,
– prawo konsumenta (głównie z zakresu dochodzenia roszczeń konsumenckich wynikających ze stosowanie przez przedsiębiorców klauzul abuzywnych)

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego.

W trakcie studiów wiedzę praktyczną zdobywał jako członek Studenckiej Poradni Prawnej działającej przy Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego w sekcji prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także odbywając staże w kancelariach adwokackich oraz radcowskich.

W codziennej pracy zajmuje się obsługą os. fizycznych oraz prawnych z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego, budowlanego, administracyjnego, czy też prawa pracy polegającą na bezpośrednim doradztwie czy też sporządzaniu pism procesowych, nieprocesowych, umów oraz opinii prawnych.

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

justyna_520

Justyna Kwaśniewska-Ochodek
Office Manager

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing specjalizacja: Zarządzanie Projektami Unijnymi.
Wieloletnią praktykę zawodową doskonaliła na stanowiskach: Specjalista ds. rozliczeń, Referent działu prawnego, Referent działu windykacji i egzekucji, Specjalista ds. rekrutacji, Specjalista ds. administracyjno-archiwizacyjnych. Posługuję się językiem niemieckim.